Velikost textu:   A    A    A

Leden v kavárničce SENSEN

Co vše zajímavého se u nás dělo v lednu...
Chlupatí terapeuti
 
V pondělí 6. l. ve 14 hodin jsme přivítali mezi sebou Janu Makovcovou – chovatelku exotických koček, jmenovitě exotického plemena snow shoe (bílé botky), které zatím u nás dlouhou tradici nemá. Jana se s námi podělila o své zkušenosti a jednoho ze svých plemenných kocourů vzala sebou.
 
Krasavice Elida
 
Druhý lednový týden, přesněji 13. 1. nám nám mnoho zajímavého sdělil historik a publicista Mgr. Martin Krsek z ústeckého muzea. Touto přednáškou jsme navázalie na velmi oblíbené téma -   jak se žilo v Ústí před druhou světovou válkou. Tentokrát byla tématem prvorepubliková reklamní strategie největších ústeckých firem. Dozvěděli jsme se například  kdo byla tajemná kráska z výrobků značky Elida, mýdla s jelenem (jedna z prvních filmových reklam) a mnoho dalšího.  
 
Kde se narodil Buddha?
 
Traduje se, že v nepálském Lumbiní, které se stalo jedním ze čtyř buddhistických poutních míst. O tom, ale i o dalších zajímavostech Nepálu nám do kavárničky SENSEN přišel  popovídat Vratislav Janata, který již tuto zemi několikrát navštívil. V zajímavé diashow jsme viděli také například Káthmándú, národní park Chitwan, ve kterém volně žijí nosorožci, sloni, krokodýli a gaviálové, Pašupatináth, místo, kde se spalují zamřelí a mnoho dalších zajímavých míst Nepálu.
 
Povídání s rozhlasovou redaktorkou
 
Poslední lednové pondělí nás ve 14 hodin navštívila Gabriela Hauptvogelová – reportérka a redaktorka ústeckého Rozhlasu. Seznámila nás se zákulisím své zajímavé práce a měli jsme možnost zeptat se jí v následné diskusi na vše, co jsme dosud nevěděli.. Třeba na to, jací jsou Ústečané posluchači, jakou má zpětnou vazbu, co ústecké občany nejvíce trápí a jaké pořady si získaly největší oblibu.
 
 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.